תפריט

מבצע סופשנה עד 50% הנחה מסתיים בעוד:

Keyworth Centre-London South Bank University-Thursday 9th May 2015

בחירת כיסאות

כיסאות הסובבים את שולחן פינת האוכל יש תפקיד מכריע במראה הכללי של פינת האוכל. ישנה גישה אחת הסוברת שלפני הכל על הכיסאות להיות מעוצבים וניתנת חשיבות פחותה יותר לנושא הנוחות. תומכי גישה זו אלו אנשים שמגדירים את פינת האוכל כ"רהיט נטו" ושהשימוש בה נעשה לכל היותר פעם אחת בסוף שבוע וגם זה למשך שעתיים בלבד כך שזה לא "סוף העולם" אם הכיסאות לא יהיו כל כך נוחים מכיוון שבשאר הזמן מדובר ברהיט בלבד אשר ממוקם בדרך כלל במרכז הבית ולכן על פינת האוכל "לגנוב את ההצגה".

מצד שני, יש את הגישה שטוענת שנוחות הכיסאות היא מעל לכל, וניתנת עדיפות קודם כל לנוחות ורק אחר כך ליופי. אנשים שדוגלים בגישה זו אלו אנשים ומשפחות שפינת האוכל היא בשימוש יומיומי לארוחות, שיחות ואפילו עמדת הכנת שיעורים עבור ילדיהם ולכן, מכיוון שהם מעבירים שעות לא מעטות על גבי הכיסאות במשך היום, על הכיסאות להיות נוחים עד כמה שניתן.

שולחן וגם כיסאות אוכל צריכים להשתלב זה בזה בצורה הרמונית וליצור איזון שהרי הם משלימים זה את זה. בעיצוב כסאות פינת אוכל יש לקחת בחשבון את המראה הכללי של שולחן פינת אוכל וכסאות במבט מהצד. אם מדובר בשולחן מאסיבי, רצוי שכסאות ישלימו אותו ויהיו גם הם בעלי מראה גושני. אם מדובר בשולחן קליל ואוורירי, עשוי זכוכית לדוגמה, נשלב בו כסאות בעלי מבנה תואם וללא נפח משמעותי.

גובה מושב כסא אוכל הוא כ-40-45 ס”מ בממוצע במרחק מהרצפה. כדאי לבחור כסאות כך שבסידורם סביב השולחן הם ימוקמו בהפרדה זה מזה של מרווחים שנעים בין 15-20 ס"מ, וזאת כדי ליצור מרווח נכון וחופש תנועה סביב השולחן. מומלץ לנסות ולשבת סביב השולחן בחנות התצוגה ולבדוק אם המרחב מספיק לכל סועד במרווחים שבין כיסאות פינת אוכל שבחרתם. ולבדוק האם יש מספיק חופש בין הרגל לבין השולחן.

תופעה מוכרת היום בקרב צרכני פינות האוכל בישראל היא לשקול את הכסא ולקבל החלטה עפ"י משקלו. רבים מאיתנו עושים זאת בכדי לוודא שניתן להרים את הכסא מהרצפה לטובת שטיפת הרצפה בביתנו. לא פעם נתקלים בצרכנים שמאד מתחברים למראה הכיסא ולנוחיותו אך משקלו הכבד גורם להם לחשוב בשנית. כיום, כמעט כל יצרן/יבואן של כסאות לפינות אוכל מצמיד לרגלי הכיסא פקקי פלסטיק שמאפשרות גרירה פשטוה של הכיסא על גבי הרצפה ללא כל מאמץ מבלי שיגרום הכיסא כל נזק או סימן למשטח עליו הוא מונח. לכן, בבחירתכם כיסא אל תתנו לשיקול הכובד של הכיסא להשפיע עליכם. אין צורך להרים את הכסא אלא פשוט לגרור אותו למקום שהרצפה יבשה בו. יתרון נוסף של פקקים אלו הוא למנוע מגע של מים שנשפכו בסביבת פינת האוכל עם רגלי הכיסאות שעשויות מעץ.