תפריט

מבצע סופשנה עד 50% הנחה מסתיים בעוד:

Keyworth Centre-London South Bank University-Thursday 9th May 2015

אז מה מתאים לי בבית? שולחן מלבני? מרובע? או אולי עגול?

שולחן מלבני- אין ספק שצורת פינת אוכל הנפוצה ביותר בארץ היא המלבנית. חלל פינת האוכל ברוב הבתים והדירות כיום בישראל בנויים בצורה כזו שפינת אוכל מלבנית הינה הפיתרון הטוב ביותר. המידה הסטנדרטית של פינת אוכל מלבנית הינה אורך 180 ס"מ על רוחב 100 ס"מ. במידה זו ניתן להושיב 6 סועדים (שלושה מול שלושה) ולעיתים, אם ישנם גם ילדים מבין הסועדים, ניתן להושיב 8 אנשים (שלושה מול שלושה בתוספת 2 ילדים מכל צד של רוחב השולחן). בשולחן מלבני ברוחב מטר יש מספיק מקום להניח את צלחות הסועדים ובמרכז השולחן את קערות וצלחות ההגשה ללא שום הפרעה וצפיפות. ישנה בעיתיות מסוימת כאשר חלל פינת האוכל לא מאפשר למקם שולחן פינת אוכל ברוחב מטר, ונאלצים להשתמש בשולחן ברוחב 90 ס"מ בלבד על מנת לא לחסום מעברים שונים בבית. הבעיה היא שברוחב קטן ממטר, כאשר מניחים את צלחות הסועדים זו מול זו, כמעט ולא נותר מקום להניח את קערות/כלים /צלחות/תבניות האוכל שכל כך עמלנו להכינם. אך כיום ישנם פיתרונות עיצובים שונים בדמוי צלחות וקערות מלבניות אשר מסייעות לפתור את מצוקת המקום על גבי השולחן בזמן הסעודה.

שולחן מרובע- נכון, הצורה הנפוצה ביותר כיום היא המלבנית אך ניתן למצוא גם פינות אוכל מרובעות. בהתלבטות בין שולחן אוכל מרובע למלבני, יש לקחת בחשבון את גודל פינת האוכל. שולחן פינת אוכל מרובע אמנם נעים למראה יותר מהשולחן המלבני אך לעומת זאת הוא תופס יותר מקום ביחס למספר הסועדים. אין ספק ששולחן פינת אוכל מרובע מעניק אווירה אינטימית יותר מאשר שולחן מלבני ארוך כיוון שהוא מאשר קשר עין בין הסועדים. מידותיו הסטנדרטיות של שולחן פינת אוכל מרובע הינו 125 ס"מ על 125 ס"מ. שולחן במידה זו מתאים בנוחיות ל-6 סועדים ומאפשרים שמירה על אווירה אינטימית בזמן הארוחה. אם אין מגבלת חלל ופינת האוכל אינה מפריעה למעברים ודרכי גישה בבית ,ניתן להושיב בהרבה מקרים 8 סועדים בכך שנושיב שני סועדים בכל אחת מצלעותיו של השולחן. במקרה זה יש לקחת בחשבון שבמצב שפינת האוכל אינה בשימוש, לא נוכל להכניס את כל 8 הכיסאות מתחת לשולחן מכיוון שמושבי הכיסאות לא יאפשרו זאת. לכן, אלו שמתככנים לרכוש שולחן מרובע במידות סטנדרטיות בצירוף שמונה כיסאות , עליהם לקחת בחשבון את המרווח הנדרש לכיסאות. בעיית הרוחב נעלמת בשולחן מרובע והיא למעשה אחד מיתרונותיו הבולטים. בשולחן מרובע ניתן לערוך את השולחן בצלחות, כוסות, וסכו"ם של משתתפי הארוחה ויישאר מספיק מקום במרכז השולחן להניח את קערות האוכל ותבניות ההגשה השונות

שולחן עגול- פינת אוכל שצורתו עגולה יכול לנצל היטב את החלל, מאחר שניתן לשבת סביבה בצורה נוחה גם כאשר קוטרה קטן למדי, בשולחן עגול שום אורח לא ירגיש שהוא "מקופח" על כך שהושיבו אותו בפינת השולחן . צורת עיגול היא נעימה למראה, זורמת ומקרינה שלמות. שולחן עגול מקל על ניהול שיחה עם סובבי השולחן. שולחנות עגולים יעילים ליצירת אווירה חברתית נעימה בעיקר כאשר מדובר על קבוצה קטנה של אנשים. זאת משום שאז יתכן קשר גם בין הקצוות המרוחקים של המעגל. שולחן עגול מקוטר 120 ס"מ ומעלה יכול להושיב 6 סועדים בנוחות מרבית. בשולחן עגול שקוטרו מעל 200 ס"מ יתקשו הסועדים בהגעה למרכז השולחן. בשולחנות עגולים רבים ההרחבות מאוכסנות מחוץ לשולחן ויש לוודא שאכן יש מקום בבית שבו נוכל לאכסן את ההרחבה ללא חשש שהיא תיפגע או תפגע חלילה באחד בני הבית. אך כיום כבר ניתנים פתרונות גם לבעיה זאת ע"י ייצור הרחבה מתקפלת (כמו ספר) אשר נכנסת לארגז המשמש כרגל השולחן. לאלו למחפשים שולחן פינת אוכל עגול בקוטר הקטן מ 120 ס"מ חשוב לוודא שארגז זה אינו מפריע לרגליהם של הסועדים. שולחן עגול, על אף האשליה האופטית, תופס יותר מקום משולחן מרובע בעל אותה מידה ועל כך יש לתת את הדעת לפני הקנייה.